Taxi 2013 Pomáz: Pomáz látnivalói

Szerző: TAXI 2013 Közzétéve:

Taxi 2013 Pomáz: Pomáz látnivalói

A 11-es főúton elhagyva Budapestet, Budakalász, Pilisszentkereszt, Csobánka és Szentendre ölelésében fekszik szeretet kis városunk, Pomáz. Mi, akik itt élünk és taxit vezetünk, minidig azt érezzük, hogy egy kis ékszerdobozban élünk. Utasainkat Pomázon kívül a környék településeire (Csobánka, Pilisszentkereszt, Üröm, Dobogókő, Budakalász stb.) is szállítjuk. Munka után sokszor ellátogatunk azokra a rejtett csodás helyekre, ahol az ember feltöltődik egy fárasztó nap után. Az elkövetezendő néhány sorban, ezekből mutatunk be néhányat.

Pomázról dióhéjban

Budapesttől 2,4km-re, a Pilis és a Visegrádi hegység között, a Dera-patak völgyében található Pomáz. Tavasztól késő őszig, igazán közkedvelt kirándulóhelynek számít a fővárosiak körében. Családok, párok, fiatalok, idősek vegyesen látogatnak el a térségbe. Egyesek gépjárművel, mások Hévvel érkeznek a településünkre.

Milyen látnivalók találhatók Pomázon?

A kastély 1773-ban épült barokk stílusban. Építtetője, Wattay Pál volt. 1927-ben a kastélyt eklektikus stílusba átépítették. Híres az alatta húzódó alagút és pince rendszerről. A háború után gyereknevelő intézetként működött. Napjainkra egy impozáns kastélyszállóként funkciónál.

Árpád vezér szobra

2012-ben avatták fel az újonnan készült Árpád vezér szobrot. Érdemes elsétálni a műalkotáshoz, mert igazán pazar kilátásban lesz részünk. Pomáz a lábunk előtt fog heverni. Érdemes megnézni az itt készült drón videót is.

Kő-hegy, János forrás

Akik szeretnének elmenekülni a város zajától és természetes környezetben feltöltődni, azoknak nagyon jó kirándulási hely a Kő-hegy és környékét bejáró túra útvonal. Gyönyörű helyeken áthaladva, szakítsunk időt a János forrás mellett a Petőfi kilátóra és a Holdvilág- árokra is.

Kolostorrom

2011-ben kezdődött a feltárása a 12. században épült román stílusú romnak. A régi időben ez a kolostor az üveggyártásra volt szakosodva.

Néhány impozáns látnivaló Pomázon

Teleki honalapítás emlékmű

Luppa mauzóleum

Városháza

Szent István király plébánia templom

Javasolt kiránduló helyek

Csikóvár csoport

Dobogókő csoport

Nagy-Kevély

Reméljük, hogy cikkünkkel hasznos információkat tudtunk megosztani Önnel, kedves olvasó. Ha városunkban jár és taxira lenne szüksége, hívjon minket a 06 30 717 1054 telefonszámot.

 

Üdvözlettel: A Taxi 2013 Pomáz csapata

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás